PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252752}
6,1 37 057
ocen
6,1 10 1 37057
4,3 7
ocen krytyków
World Trade Center
powrót do forum filmu World Trade Center

Wiadomo że Oliver Stone to lewak nienawidzący własnego kraju. I z tego powodu atakuje go na różne sposoby - apologeta Chaveza, Castro, film W. i td. W tym filmie z kolei Stone podchwyca bzdurne teorie jakoby rząd USA sam przeprowadził zamach z 11 września. Praktycznie wszystkie te bzdury łączy to że da się je łatwo obalić - mity o Pentagonie, WTC 7 i td.

Jednak mam problem ze scenami w których Stone bez wyjaśnienia sugeruje sabotaż - mianowicie jak bohaterowie filmu są w południowej wieży czy też w którymś z mniejszych biurowców kompleksu słychać odgłosy eksplozji powtarzających się co jakiś i niewyjaśnionych w filmie. Zawsze mam z tym problem - jeżeli w ogóle było coś takiego słychać czasami to co to naprawdę było? Czy to po prostu były odgłosy z wyższych pięter na których wybuchały jakieś instalacje techniczne rozgrzane przez szalejący pożar czy też inne wyjaśnienie?

Będę wdzięczny z góry za pomoc w wyjaśnieniu tego tutaj. Wiadomo że wielu naiwniaków podchwytuje lewicową propagandę i chętnie wierzy w bzdury wzięte rodem z "Niewygodnych Faktów" i przyda się dla odwiedzających temat filmu wyjaśnienie tej stonewskiej propagandy. Z góry dzięki za pomoc.

tc1987

Tajemnicze eksplozje to zapewne dźwięki pożaru szalejącego (niby) na wyższych piętrach, spadające windy, gruzy lecące z budynku lub po prostu spotęgowanie efektu palącego się budynku.

"Wiadomo że wielu naiwniaków podchwytuje lewicową propagandę i chętnie wierzy w bzdury wzięte rodem z "Niewygodnych Faktów" i przyda się dla odwiedzających temat filmu wyjaśnienie tej stonewskiej propagandy" - Skoro mówisz że to są naiwni ludzie bo wierzą w to że dwa samoloty i pożar mogą doprowadzić do zawalenia 417 m i 415 m budynków to nie wiem kto tutaj jest naiwnym. Ja oglądałem ten film już dawno i bardziej wierzę w to że te dwa budynki zostały wysadzone detonacją niż to że budynki który dostały w górne piętra nagle się zawaliły ;)

XXXD

To nie są kwestie wiary. To jakie bzdury zawiera "Niewygodne fakty" jest wyjaśnione od dawna. W budynkach wybuchały stacje zasilania, ale też wiele szczątków spadało w szybach wind. Odgłos ludzi czy fragmentów wieży uderzajacych o ziemię to też huk.

ocenił(a) film na 6
tc1987

to nie byly odglosy eksplozji tylko cial ludzi wyskakujacych z wiez i uderzajacych o ziemie

szkop

A ty " k " jak k ...a znów się pojawiłeś i
po " mordobiciu " na słowa z 31.12 już się pokrzepiłeś!
Ja tu dzisiaj jestem łowcą trolli -
aż mnie ręka świerzbi by ci przy ....ć .

I już wołam wszystkich co rymują ,
niech na walkę z trollami zaraz się szykują ,
trza im sprawić wreszcie baty -
by uwolnić portal N.pl z każdej szm...ty !!!

Ps .widzę innych

tc1987

To były prawdopodobnie odgłosy z Twojej głowy, jako że Stone nie miał najmniejszego zamiaru siać w tym filmie teorii spiskowych.

tc1987

Teorią spiskowa może być również to, że rząd nie przyczynił się do zamachów, pomyśl zanim napiszesz w dzisiejszych czasach wszystko jest prawdopodobne tym bardziej ze wszystkie wojny były sztucznie wzniecane przez banki - kasa kasa i jeszcze raz kasa

cizia1981

Nie wszystko jest prawdopodobne co sobie ktoś stworzy. Przeciwnie nie było dowodów na to, że rząd przyczynił się. Do dzis ich nie ma, a u ciebie prawdopodobne.

tc1987

A i proszę wytłumacz mi dlaczego runął WTC 7 oraz jakim cudem bo to można nazwać wręcz cudem i chyba ingerencją Boga lub kosmitów samolot pasażerski trafił w Pentagon -nierealne trzeba mieć trochę oleju w głowie

cizia1981

Wtc7 runął z powodu poważnych uszkodzeń, długotrwałego pożaru, także pożaru generatorów diesla, niesprawności układu sprysliwaczy. Uszkodzony i płonacy budynek nie może runąć? gdy wiele przypadków nieuszkodzonych budynków się od samego pożaru zawaliło i nie było cudu. Skoro w pentagonie zostały szczątki samolotu oraz tego co było wewnątrz samolotu (nawet jedna czarna skrzynka z dwóch) to samolot tam musiał być. trochę oleju to może być za mało do identyfikacji zwłok z tego samolotu, a też tam były w bardzo złym stanie(duże siły)

ocenił(a) film na 7
tc1987

To były odgłosy ludzi, którzy wyskoczyli z okien i uderzali o ziemię. Można o tym przeczytać we wspomnieniach strażaków z tamtego dnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones