PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252752}
6,1 37 066
ocen
6,1 10 1 37066
4,3 7
ocen krytyków
World Trade Center
powrót do forum filmu World Trade Center

co mnie zastanawia...

ocenił(a) film na 8

Tak czytam sobie te komentarze, że "beznadziejne gadki pod gruzami", "słabe sceny rodzinne" itd... Tylko że to jest film oparty na faktach oO Ci ludzie istnieją, wypowiadali się po powstaniu tego filmu i jak mniemam nikt nie wyssał sobie ich przeżyć z palca, a zostali o nie zapytani. Film oczywiście każdemu może się nie podobać, ale proponuję podejść do scenariusza z większym dystansem...

ocenił(a) film na 6
fossy

Bo te gadki to gówno prawda. Film jest dobry. Dokładnie taki jaki miał być. Bez zbędnej pompy, bez dużego patosu, stonowany w swej wymowie. Zwykły dramat, zwykłych ludzi, których połączyła tragedia. Nie jestem fanem tego filmu, ale z chęcią go bronię, bo to przejmująca prosta historia opowiadająca o ludziach, a nie o polityce i z efektami. Przyznam się, że WTC oglądałem już kilka razy. Pierwszy raz, żeby zaliczyć, drugi od niechcenia, a trzeci z miłą chęcią i za każdym razem wydaje mnie się lepszy.

ocenił(a) film na 7
fossy

Bardzo fajny filmik. Wzruszyłam sie niezmiernie (a warto dodać, że bardzo rzadko płaczę, a już szczególnie na filmach) i gorąco polecam. Może i nie jest rewelacyjny, ale prawdziwy i wiarygodny.

ocenił(a) film na 7
The_Slayer

Też mi się podobał. Że jest patos? A dlaczego ma nie być. Uważam, że jest jak najbardziej sensowny.

ocenił(a) film na 8
fossy

Dokładnie. Całkiem inaczej ogląda się film, wiedząc, że to od początku do końca fikcja. Wtedy można oczekiwać efektów, akcji i tym podobnych. Ale kiedy film jest oparty na faktach, to wszystko to co się tam dzieje przyprawia o dreszcze. Przecież ta scena, kiedy policjanci są w pasażu i wieża zaczyna się walić... Miałam ciarki. To wszystko wydarzyło się napradwę. Przerażające.
Piękny film.

Mariszka_

mam podobne odczucia, dla mnie też moment walenia się wieży był straszny, dosyć ciekawy był moment kiedy wyciągneli tego pierwszego policjanta a on się pyta ,,Gdzie wieże?'' straszne i to wszystko na faktach. Film był nizły, ale też nie zrobiony jakoś rewelacyjnie, pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones